کشف شگفتی های بیشتری از زمین در " جهان گمشده "

جنگل های   پاپوآی  اندونزی

 

ترجمه کانون دیده بانان زمین : فرشته موثق نژاد 31 دسامبر 2007

 

اندونزی  - جاکارتا   : کشف موش غول پیکر و یک نوع کیسه دار بسیار کوچک (Giant rat & tiny opossum)

پژوهشگران در منطقه  ناشناخته PAPUA    پاپوآی  اندونزی   " جهان  گمشده " دوگونه جدید از حیوانات را کشف کردند . آنها یک اپوسوم (opossum) یا ساریق- نوعی پستاندار  کوچک که کوچکترین جانور کیسه دار دنیا است  و یک موش غول پیکر را کشف کردند .

 

 

گرین پیس به نقل از  حفاظت محیط زیست جهانی       Conservation  international       اظهار داشت  بزرگی این موش صحرایی نزدیک به پنج برابر موش هایی است که در شهر ها زندگی می کنند. این جانوران بار ها به  کمپ دانشمندان نزدیک شده و هیچگونه ترسی در برابر انسان  از خود نشان نداده است  .

کارشناسان این جانور را در منطقه کوهستانی یافتند که پیش از این در سال 2005 انواع جدیدی از حیوانات را رد یابی کرده بودند .  دانشمندان قصد دارند جستجو های خود را در سال های 2008 و 2009  پیگیری کنند .  آنان انتظار دارند در اعماق منطقه شونگلز  DSCHUNGLES           نوعی قورباغه ، پروانه و انواعی از گیاهانی را بیابند که تا کنون ناشناخته مانده است  .

در اندو نزی بسیاری از جنگل ها پاکتراشی شده است . حامیان محیط زیست مدت زیادی است که در مورد نابودی این جنگل ها اخطار داده اند .

*****

منبع : Conservation  international      

 

دیده بانان زمین : با از بین بردن جنگل ها علاوه بر نابودی ارزش هایی که تاکنون شناخته شده بسیاری از ناشناخته ها نیز نابود می شوند  و به تعبیری امکان  شناخت بسیاری دیگر از ناشناخته های این جهان هستی از دست می رود  و این  ظلم بزرگی است به   نسل های آینده در این بستر حیات انسان  یعنی زمین  !

 

 

 

اين صفحه را براي دوست خود بفرستيد

 

صفحه اصلی