طرح احداث يک جاده در منطقه حفاظت شده اي در شمال لهستان در همان مرحله اول متوقف شد .

 

ترجمه کانون ديده بانان زمين – فرشته موثق نژاد-  11 مرداد 1386

 

ورشو – نخست وزير لهستان (POLAND ياروسلاو کازينسکي  (JAROSLAW  KACZYNSKI )    سه شنبه گذشته از راديو اعلام کرد "که  ساخت جاده در  رو ستو دا تال   ROSTUDA   TAL    آغاز نخواهد شد . "

پيش از احداث اين جاده اين کشور بايد مشکل خود را با کميسيون اتحاديه اروپا حل کند .

احداث يک جاده مواصلاتي در مرکز شهر " آگوستو  AUGUSTOW  "در شمال شرقي لهستان سبب تسهيل در حمل و نقل خواهد شد . اما کميسيون اتحاديه اروپا اعلام کرد که اين کميسيون با صدور راي موقت از سوي دادگاه اروپا، دولت لهستان را وادار کرد تا از آغاز پروژه احداث جاده صرفنظر کند . پيش از اين کشور لهستان از توقف احداث جاده  در  روستوداتال  تا اعلام راي دادگاه عالي  اتحاديه اروپا در مورد شکايت کميسيون اروپا خود داري کرده بود . ساخت جاده که  قرار بود در ابتداي سال آغاز شود بهر حال به دليل تقارون با زمان تخم گذاري  تعدا د بيشماري از انواع پرندگان در اين منطقه حفاظت شده به تعويق مي افتاد .

جمعي از ساکنين و مسئولان آگو ستو  که به دليل در آمد کلان ناشي از عبور وسايط نقليه سنگين از خيابان اصلي منطقه  تقاضاي احداث جاده را کرده بودند از اين امر نا اميد شدند .

از سوي ديگر شهردار در اخبار شبکه TVN  اظهار داشت که احداث جاده ديگري که از روستوداتال  عبور کند در کوتاه مدت تحقق  نخواهد يافت . وي اظهار اميدواري کرد که سر انجام يک جاده کشيده شود . اتحاديه اروپا سياست مداران را مسئول گسترش کمکش ميان طرفداران حفاظت محيط زيست  و سکنه مطقه مي داند . تعداد بيشتري از سکنه " آگوستو "  اعلام کردند که خواهان بسته شدن خيابان بر روي  وسايط نقليه سنگين هستند .

*****

GREEN PEACE– HAMBURG-31- JUL-2007

 

 

 

اين صفحه را براي دوست خود بفرستيد

 

صفحه اصلی