پرتوريکو توليد متان و سوختهاي مصنوعي از مواد زائد را به اجرا مي گذارد

 

  ترجمه کانون ديده بانان زمين- فرزانه رحيمي  - sep 2007

شرکت زیست محیطی OTC BB: STHK در گزارش خود اعلام کرد شرکت سرویسهای صنعتی امنیت محیط زیست   ( EnviroSafe  )  پرتوریکو تولید متان وسوختهای مصنوعی  از مواد زائد که پروسه ساخت آن در سیستم های تبدیل کننده پلاسما Startechانجام می شود،به اجرا می گذارد.

استیو لاندا از  Startech VP می گوید : پروسه ساخت وتولید  مبدل های EnviroSafe در حال پیشرفت است .

متان که در بعضی موارد متیل الکل ویا الکل چوب نامیده می شود ، ساده ترین نوع الکل است که در همه جا یافت می شودو مهمترین ماده شیمیایی صنعتی می باشد. این ماده براحتی بصورت سیال ذخیره وبه میزان بیش از 5 مییلیارد دلار در هر سال به بازارهای بین المللی صادر می شود. متان در تولید وتهیه بسیاری از محصولات صنعتی ، مواد غذایی و به عنوان ماده اولیه بلوک های ساختمانی در بسیاری از محصولات شیمیایی بکار می رود.

متان ارزانترین و چند بعدی ترین ( از نظر استفاده ) ماده سوختی است که می تواند ساخته شود. با وجود اینکه مفید تر از گازوئیل است ، قابلیت اشتعال کمتری نسبت به آن دارد. حوادث آتش سوزی  ایجاد شده با متان را می توان با  استفاده از آب خاموش کرد.هنگامیکه به عنوان سوخت مورد استفاده قرار می گیرد، دوده یا ترکیبات سولفور را در هوا منتشر نکردده وتمیز تر از گازوئیل است .

کامیونهای با سوخت دیزلی ، لوکوموتیوهای مورد استفاده در راه آهن وحتی کشتی ها می توانند حداقل 85 درصد سوخت خود را از متان تامین کنند. بعلاوه متان می تواند حتی در اتومبیل های مسابقه که عملکرد وسالم بودن سوخت آن بسیاربا اهمیت است ، مورد استفاده قرار گیرد.درحوادث دریایی ، هیچگونه آتش سوزی یا لکه ای از مواد بر روی آب مشاهده نمی شود زیرا متانول در آب حل می شود.حمل  وتوزیع آن  نیزبسیار آسان وبی خط تر است .

سوختهای مصنوعی شامل سوختهای سیال دیگری که از مواد هیدروکربنی وحتی مواد زائد بوجود آید. سوختهای مصنوعی همچنین به سوختهای دارای سوخت الکل بالا اتلاق می شده است (سوختی که الکل آن بیشر از متانول است ).  

 شرکت انرژی و محیط زیست  Startech   در گیر تولید وفروش محصول خود که حاصل از تجهیزات پردازش پلاسما است که به عنوان سیستم تبدیل پلاسما است  می باش.داین سیستم به صورت اقتصادی وبدون از بین بردن امنیت محیط زیست  مواد زائد را تخریب نموده واز آن محصولات مفید وباارزش تولید می کند. با این عمل این سیستم از محیط زیست حمایت کرده وبه بهبود بهداشت عمومی کمک می کند.این سیستم در جهت سلامتی محیط زیست ، مواد زائد تغییر ناپذیر جامد شهرداریها، مواد ارگانیک وغیر ارگانیک ، مواد جامد ،مایع وگازها ، مواد  زائد بی ضرر وحتی خطرناک ، به مواد مفید شامل فلز و گازهای ترکیبی بنام گاز تبدیلی پلاسما (PCG)™ تبدیل می کند. بدین ترتیب انسان می تواند از شر مواد زائد غیر قابل تغییر نجات پیدا کند.

از جنبه های تجاری PCG ، قابلیت تولید نیروگاه الکتریکی سبز(دوستدار محیط زیست) وتبدیل سوخت گاز به مایع(GTL)  مانند متانول و سوختهای دیگر با الکل بالاتررا دارد. همچنین هیدوژن ، برای استفاده و فروش می تواند از مخلوط گازهای ساخته شده بدست آید.

  

منبع:sales@startech.net

 

*****

اين صفحه را براي دوست خود بفرستيد

 

صفحه اصلی