رویای سبز یا کابوس تغییر آب وهوا

 تخریب جنگل ها ي باراني به بهانه استفاده از سوخت سبز

  

کانون ديده بانان زمين- فرزانه رحيمي

  

آیا بیو سوخت (نوعی از سوخت که از بیوماس بدست می آیند وشامل اتانول مایع – متانول – بیودیزل وسوختهای دیزل گازی همچون هیدروژن ومتان است)  سوخت سبز است؟

 استفاده از این سوخت اتانول وبیو دیزل می تواند به کاهش تولید گازهای گلخانه  ای که باعث گرم شدن زمین است کمک کند ،چرا که سوختهای زیستی فقط دی اکسید کربنی که گیاهان در دوره زندگی خود خذب کرده اند را در هوا منتشر می کنند،

اماعدم  کنترل مناسب براین محصولات ، می تواند وضع را بدتر کند.

گیاهانی که می  توانند بعنوان سوخت زیستی از آن استفاده شود شامل ذرت ، نیشکر ، سویا ، نخلهای روغنی و... می باشند. اگر این محصولات بخواهند برای مصرف سوخت در زمین های قابل کشت محدود کاشته شوند ، می توانند باعث افزایش قیمت مواد غذایی ودر نتیجه افزایش فقر شوند. برای کاشت این نوع گیاهان دست اندازی به جنگلها آغاز خواهد شد و از بین رفتن جنگلها ، تغییرات آب وهوایی را در پی  خواهد داشت ومی تواند هوا را بیشتر از زمان  استفاده از سوختهای فسیلی آلوده کند.

دولتها از شرکت ها خواهند خواست که تولید خود را بالا ببرند ولی آیا استاندارهای سخت واجباری برای آن وجود دارد؟

 استانداردهایی که مانع جنگل زدایی ، تخریب محل زندگی حیات وحش ، آسیب پذیر نمودن  مردم منطقه و جلوگیری از افزایش گازهایی که باعث تغییرات آب وهوا یی می شوند مانند دی اکسید کربن شود.

نبرد بین ماشین وانسان

زمینهای محدودی برای کاشت گیاهان جهت تغذیه بیش  از 6 میلیارد انسان وجود دارد  ، حال رقابتی بین غذا برای مردم یا غذا برای سوخت ماشینها برقرار می شود.

با بالا رفتن تقاضا برای سوخت های زیستی قیمت آن  بالا رفته و سود ا گران  برا ی استفاده از زمینهای قابل کشت دست بکار خواهند شد . 

 منطقه وسیعی از اندونزی که دارای جنگل های بکراست در حال جایگزینی  با نخل های روغنی می باشد که محصول آن به سوپر مارکتهای متعدد سرازیر می شود و با مطرح شدن سوخت زیستی این جایگزینی افزایش می یابد.

 اروپا قصد دارد میزان انتشار گازهای گلخانه را تا سال 2020 تا یک پنجم کاهش دهد،  آنهم از طريق  استفاده از سوخت هاي زيستي در وسايل نقليه (  حداقل  يک وسيله نقليه از هر ده وسيله نقليه )  این اقدام  قطعاً   تقاضا برای کاشت نخل های روغنی را بالا  خواهد برد . 

 همچنین در بسیاری از کشور ها از جمله امریکا ،جایگزینی سوخت های جدید اتومبیل مانند بيو  سوخت وسوخت هیدروژنی در دستور کار است .

طبق برآورد وزارت نیروی امریکا، فروش سالانه این قبیل اتومبیل ها در سال 2012 به سه برابر خواهد رسید، و تا سال 2030 ،     25 درصد از کل ماشین های سواری فروخته شده در آمریکا را تشکیل خواهند داد.. در بسیاری از ایالات، بنزین فروخته شده باید حاوی 2 تا 10 در صد اتانول باشد. طبق قانون مصوبه کنگره در سال 2005، تولید کنندگان بنزین موظف هستند استفاده از اتانول و دیگر سوخت های جایگزین را از مصرف سالیانه 15میلیارد لیتر در سال 2006، به تدریج به 28,4 میلیارد لیتر در سال 2012 برسانند.

 

امّا طرفداران حفظ محیط زیست می گویند این خبر خوبی نیست چرا که83 درصد از درختهای نخل  هاب روغنی دنیا در اندونزی ومالزی می باشد وسازمان ملل پیش بینی کرده که تا 15 سال آینده 98 درصد از جنگل های بارانی برای کاشت نخل های روغنی از بین خواهد رفت.

  این گروه اشاره دارد به کالیماتان ، بخش اندونزیایی برونئی که بخش کوچکی که قرار است  6 میلیون هکتار نخل روغنی  درآنجا کاشته  شود.

نخل روغني

 

راه حل چیست؟ آیا باید سوختهای زیستی را تحریم کنیم ؟

مسلما" نه ! چرا که بخشي از مشکل آلودگی هوا را حل می کند ، تحقيقات ثابت کرده است که مخلوط 10 تا 15 درصد اتانول با سوخت بنزین بدون سرب مى تواند در خودروها و شبکه حمل و نقل استفاده شودکه نتيجه اين كار، كاهش خروج دود از اگزوز اتومبيل ها به ويژه کاهش گاز سمي منواکسيد کربن. اما در نهایت  ماشین های ما باید طوری طراحی شوند که از سوخت کمتری استفاده کنند. گاهی باید از ماشین های بیرون آمده واز اتوبوس ها ، قطارها وحتی از دوچرخه استفاده کرد.

 منابع:

http://www.greenpeace.org.uk

 Source: Guardian

http://www.ecoport.org

http://usinfo.state.gov/persian/index/topics/topic_listing_gi/022207_tr_New_Fuels_Have_Huge_Potential_to_Reduce_Gasoline_Use_in_Transport.html

 

*****

 

اين صفحه را براي دوست خود بفرستيد

 

صفحه اصلی