به زمین رای دهید !

اعلام  همبستگی  74 شهر دیگر از 62  کشور جهان(بعلاوه 370 شهر )  با ساعت زمین برای تاکید بر رفتار بین المللی در حمایت از جلوگیری از تغییرات آب و هوا

  در 8 فروردین ( 28 مارس )  با خاموش کردن چراغها ( 8:30 تا     9:30   شب)

 

 

ترجمه  کانون ديده بانان زمين- طيبه موسوي -2009 

 جملات پوستر : به زمین رای دهید - خاموشی چراغ های شما رای شماست - برای ساعت زمین چراغ های خود را خاموش کنید

پوزنان –لهستان

 دهها تن از سراسر جهان بر اجرای برنامه ساعت زمین تاکید نمودند.

74 شهر دیگر از 62 کشور جهان  اعلام همبستگی کردند که در روز 28 مارس مقارن با هشتم فروردین ماه 1388 در ساعت 8 و نیم شب چراغها را خاموش کنند.

 ساعت زمین 2009(The Earth Hour 2009 campaign) امیدوار است بیش از یک میلیارد نفر از هزار شهر جهان دعوت آنان را پاسخ گویند و در این حرکت نمادین شرکت جویند و بر این رفتار بین المللی در حمایت از جلوگیری از تغییرات آب و هوای جهانی تاکید نمایند.

کلید این رویداد با ر دیگر  در پوزنان لهستان زده شد . جاییکه رهبران جهانی در چهاردهمین  کنوانسیون تغییرات آب و هوا (در تقویت پیمان کیوتو) گرد هم آمدند که به تعهدات  و توافقات جدیدی برای جلوگیری از تغییرات آب و هوای جهانی برسند

جیمز  لیپ James Leape مدیر کل  سازمان بین المللی WWF گفت:

"زمانیکه رهبران جهان در کپنهاک گرد هم می آیند  تا در خصوص  تغییرات آب و هوا مذاکره کنند ،  باید بدانند که چشمان جهانیان  نظاره گر آنان است .  ساعت زمین فرصتی را برای جهانیان  ایجاد کرده  تا  با ارسال این پیام رسا  به رهبرانشان بگویند که از آنان انتظار اقداماتی مناسب را دارند."

شهرهایی که تاکنون به ساعت زمین 2009 پیوسته اند عبارتند از: کیپ تاون- شیکاگو-کپنهاک –دبی –هنگ کنگ –استانبول-لاس وگاس- لیسبون- لندن- لس آنجلس- مانیل –مکزیکو سیتی- مسکو- ناش ویل- اسلو – رم – سنگاپور – سیدنی – تورنتو – و مارساو.

همچنین برخی از ساختمانهای نمادین  بین المللی که در ساعت زمین به مدت یک ساعت در خاموشی فرو خواهند رفت عبارتند از:

*- بلندترین برج هتل جهانی (برج  BURI DUBAIIN DUBAI در دبی )

*-  برج  the CN tower در تورنتو

 *- در نیمکره جنوبی (برج آسمان در آکلند the Sky Tower in Auckland)

*- برج فدراسیون مسکو   

*- پادشاه سوئد Carl XVI Gustaf نیز حمایت خود را از برنامه ساعت زمین اعلام کرده است.

*- کاخ ریاست جمهوری ایتالیا نیز در این ساعت در خاموشی فرو خواهد رفت

 *- بسیاری از مراکز خرید و تفریحی در  کیپ تاون و  آفریقای جنوبی و سیدنی  نیز به این حرکت پیوسته اند.

*- همچنین سازمانهای بسیاری از سراسر جهان از جمله گروه رهبران شهرها ی بزرگ جهان   C40 Large Cities Climate Leadership Group به جنبش ساعت زمین پیوسته اند.

 

 

ساعت زمین  فراخوان بزرگ برای اقدام علیه تغییرات آب و هوا

Earth Hour to be huge call for climate action

 

منبع : WWF-10

*****

 

 به زمین رای دهید - خاموشی چراغ های شما رای شماست - برای ساعت زمین چراغ های خود را خاموش کنید.

 

افزوده : در سال گذشته برای اعتراض به روند گرم شدن کره زمین ، بیش از 30 میلیون نفر در بیش از 370 شهر از 35 کشور در سراسر جهان در حرکت ساعت زمین مشارکت کردند . در امسال ( 2009 ) قرار است 74 شهر دیگر به این تعداد  افزوده شود . مطالب در مورد این رویداد جهانی  در سال گذشته را   می توانید  در همین سایت   مطالعه نمایید :

1-"ساعت زمین"  از همه ساکنین زمین خواست برای پیوستن به هشدار دهندگان جهانی افزایش گاز های گلخانه ای،  همه چراغها  و وسایل برقی غیر ضروری را به مدت یکساعت در29 مارس ازساعت 8 تا 9  شب خاموش کنند.

2-پاسخ جهان به درخواست ساعت زمین - بیش از  30 میلیون نفر در  370 شهر از 35 کشور  جهان   برای مقابله با تغییرات آب و هوا در حرکت ساعت زمین مشارکت کردند

 

 

 به  زمین رای دهید!

خاموشی چراغ  های شما رای شماست !

کانون دیده بانان زمین مانند سال گذشته ، ضمن پیوستن به هشدار دهندگان جهانی نسبت به افزایش گاز های گلخانه ای، از همه هموطنان عزیز  نیز می خواهد برای هم آوایی با میلیون ها معترض جهانی به گرم تر شدن زمین

 در 8 فروردین 1388( 28 مارس 2009) همه چراغ  ها و وسایل برقی غیر ضروری خود را به مدت یک ساعت از 8:30 تا 9:30شب خاموش کنند!

 

VOTE EARTH

YOUR LIGHT SWITCH IS YOUR VOTE

 

Let's switch to the Earth Hour switch-off!

Earth Watchers Center  invites you to join the Earth Hour movement; turn off the lights and all electronic devices for one hour on March 28  from  8:30 to  9:30 p.m. to spread the important message of need for an urgent action on global warming

 

اين صفحه را براي دوست خود بفرستيد

 

صفحه اصلی